Vibratör Kullanmak Zararlı mıdır

  • Facebook da Paylaş
  • 19-10-2017
  • 0 yorum
  • 4971 okunma

Birçok kadın yalnız kaldığı zamanlarda vibratör kullanımını gerçekleştirmek ister. Fakat bu tür bir cihazla yapılacak olan seksin ruhsal ve fiziksel bir takım zararları olup olmadığı konusunda bilgi sahibi olmak isterler.

Vibratör Kullanmak Zararlı mıdır?

Birçok kadın yalnız kaldığı zamanlarda vibratör kullanımını gerçekleştirmek ister. Fakat bu tür bir cihazla yapılacak olan seksin ruhsal ve fiziksel bir takım zararları olup olmadığı konusunda bilgi sahibi olmak isterler. Elbette bazı durumlardaki kullanımlarda zararlı birkaç yanının olabileceği söylenebilir. Örneğin çok uzun yıllar her hangi bir erkekle beraber olmayan kadınların klitoris bölgelerinde hissizleşme oluşabilmektedir. Tabii bu sadece hayatları boyunca erkekle her hangi bir cinsel ilişkiye girmeyen kadınlar adına geçerlidir. Eğer bu tür bir durum oluşmuş ise o zaman titreşimli vibratör kullanım esnasında sadece vajinal bir orgazm değil, aynı zamanda klitoris uyarılmasını da mutlaka yapın.

Vibratör Boyutlarına Dikkat

Hatta bunun eğer partnerinizle olan sevişmenizde de klitoris uyarılmasını mutlaka ihmal etmeyin ve ondan isteyin. Özellikle de vibratör kullanım noktasında büyük, yani mega vibratör çeşitlerini kullanmak bazı zamanlarda kadınlar için büyük penis noktasında tatminkâr olsa da, çoğu dönem cinsel bir ilişkide ağrıya sebep olabilmektedir. Bu yüzden daha küçük vibratör kullanımının önemini unutmayın. Genel anlamda birbirinden farklı vibratör çeşitlerinin kullanılmasının her hangi bir zararı yoktur. Sadece uzun bir dönem kullanılmamalıdır. Hatta düzenli bir şekilde ara sıra titreşimli vibratör çeşitlerinin kullanılması sağlıklı bir cinsel yaşam adına olumlu bir katkı yapabilir.

Genel Anlamda Vibratör Çeşitleri Zararlı Bir Yanı Yoktur

Evli çiftler açısından ise vibratör kullanımının zararlı olmadığını söylemekte fayda var. Eğer partneriniz ile olan cinsel bir yaşamın önüne vibratör daha ön plana çıkarmazsanız, aksine cinsel bir yaşam içerisinde daha çok tatmin olmanıza olanak sağlayabilir. Birçok kadın eşlerinden ya da sevgililerinden pek fazla haz alamamaktadır. Ya da bazı erkekler ereksiyon ve benzeri sorunlar yaşadıkları için kadınları pek fazla tatmin edemezler. Bu tür durumlar içerisinde gizli yollarla vibratör kullanan kadınlar bulunmaktadır. Bunun fiziksel ya da psikolojik olarak her hangi bir zararı yoktur. Belki eşlerin bu durumları geçici olabilir ve bu zamanlarda vibratör kullanmak son derece doğaldır. Sağlıklı bir cinsel yaşam adına bazı zamanlar titreşimli vibratör çeşitlerini kullanmak cinsel hayatlarınız için pozitif katkı sağlayabilmektedir.

Etiketler : -
Yasal Uyarı : Yayınlanan Makale/Haber/Foto/Video ve diğer içeriklerin tüm hakları saklıdır. İçeriklere yapılan yorumlardan suç teşkil eden içeriğe sahip yorumlar onaylanmaz. Bu tür durumlarda yasal sorumluluk yorumu yapan kişiye aittir. Gerektiği takdirde yorumun yapıldığı ip adresi ve benzeri bilgiler gerekli mercilerle paylaşılır.
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !

HAVA DURUMU

KONYA