Taklit üretim iddiası

  • Facebook da Paylaş
  • 27-09-2014
  • 0 yorum
  • 999 okunma

BEYŞEHİR-Beyşehir ilçesinde jandarma tarafından iki ayrı silah imalathanesine gerçekleştirilen baskında, başka markalar kopya edilerek üretimi yapıldığı iddia edilen toplam 339 av tüfeği ele geçirildi.

İddialara göre,  Beyşehir'de av tüfeği imalatı yapan tanınmış bir firmanın marka ve patentleri kendilerine ait tüfeklerin başkaları tarafından kopya ve taklit edilerek imal edildiği ihbarı üzerine jandarma ekipleri harekete geçti. Beyşehir Jandarma Asayiş ve Suç Araştırma Timleri’nin başlattığı çalışma kapsamında ihbarı yapılan iki farklı atölyeye baskın gerçekleştirildi. Atölyelerde yapılan inceleme ve araştırmada, firmaların kendilerine ait ürettiği tüfeklerin yanı sıra ihbar eden firmaya ait marka ve patentte taklit ve kopya imal ettiği iddia edilen toplam 339 adet av tüfeği ele geçirildi. Jandarma, başka firmanın markasını kullanarak tüfek üretimi yaptığı iddia edilen iki imalathane hakkında Marka ve Patent Kanunu kapsamında yasal işlem başlattı. (İHA)

Etiketler : -
Yasal Uyarı : Yayınlanan Makale/Haber/Foto/Video ve diğer içeriklerin tüm hakları saklıdır. İçeriklere yapılan yorumlardan suç teşkil eden içeriğe sahip yorumlar onaylanmaz. Bu tür durumlarda yasal sorumluluk yorumu yapan kişiye aittir. Gerektiği takdirde yorumun yapıldığı ip adresi ve benzeri bilgiler gerekli mercilerle paylaşılır.
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !

HAVA DURUMU

KONYA