Pancar çiftçisine erken bayram

  • Facebook da Paylaş
  • 24-07-2014
  • 0 yorum
  • 734 okunma

 Konya Şeker A.Ş., yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi üreticiye çifte avans verdi. 

Dini bayramlar öncesi nakit avans dağıtarak bu uygulamayı gelenek haline getiren Konya Şeker A.Ş. , Ramazan Bayramı öncesi 4,6 milyonu nakdi avans, 25 milyonu motorin avansı olmak üzere toplam 29,6 milyon liralık avansla üreticinin yüzünü güldürdü.
Ramazan Bayramı ile hasat telaşının aynı zamana denk geldiğini hatırlatan Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, üreticinin hem bayram coşkusunu, bayram heyecanını, hem de tarladaki iş telaşını birlikte yaşadığını söyledi. Konya Şeker’in hayatın içinde, halden anlayan bir şirket olduğunu belirten Konuk, “Bizim asıl işimiz hayatı kolaylaştırmak. O nedenle biz bu bayram öncesi hiçbir üreticimizin ikiye bölünmek zorunda kalmaması, bayramı bayram gibi yaşayabilmesi, bayram hazırlığı yaparken tarladaki ürün ne olur kaygısı taşımaması için çifte avans kararı aldık. Avansın biri bayramın coşkusunu, heyecanını, mutluluğunu, tadını arttırmak için diğeri de; tarladaki üretime, tarladaki işlere destek olmak için. Birini nakit olarak ödemeye, diğerini motorin avansı olarak vermeye karar verdik. İkisini birden verdik ki, hiçbir üreticimiz tarladaki işleri için gerekli parayı düşünerek bayram alışverişinden kısıntıya giderek, fedakarlık ederek bayram coşkusunu eksik yaşamasın. Bayram hazırlığını gönlünce yapabilsin. Bayramda eli rahat olsun ki, bayram alışverişinde çocuklarının yüzündeki tebessümü çoğaltabilsin. Bunu yaparken de tarladaki işlerden endişe taşımasın. Tarladaki ihtiyaçlar nedeniyle bayram coşkusu eksik yaşanmasın dedik ve bayram avansı ile birlikte motorin avansını birlikte ödemeye karar verdik. Bizim üreticimiz de herkes kadar, bayram alışverişini paraya sıkışmadan yapmayı hak ediyor. Bizim çiftçilerimizin çocukları da herkesin çocukları kadar kıymetli ve onlar da bayramlarda sevinmeyi, sevindirilmeyi hak ediyor. Çünkü çok çalışıyor, çok üretiyor ve bu ülkeye herkesten çok değer katıyorlar” dedi. (İHA)

Etiketler : -
Yasal Uyarı : Yayınlanan Makale/Haber/Foto/Video ve diğer içeriklerin tüm hakları saklıdır. İçeriklere yapılan yorumlardan suç teşkil eden içeriğe sahip yorumlar onaylanmaz. Bu tür durumlarda yasal sorumluluk yorumu yapan kişiye aittir. Gerektiği takdirde yorumun yapıldığı ip adresi ve benzeri bilgiler gerekli mercilerle paylaşılır.
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !

HAVA DURUMU

KONYA