“Beyşehir’in en önemli sorunu: yönetilememe”

  • Facebook da Paylaş
  • 25-02-2014
  • 0 yorum
  • 2791 okunma

BEYŞEHİR-Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Beyşehir Belediye Başkan Adayı Süleyman Şenol, Beyşehir’in en önemli sorununun ‘yönetilememesi’ olduğunu söyledi.

BGRT’de canlı olarak yayınlanan “Seçim 2014” programına katılan Şenol, Beyşehir’in sorunlarına ve yerel seçim çalışmalarına değindi.

Yerel televizyon kanalında yaklaşık 2 saat süren programda Şahin Habir ve gazeteci Ali Rıza Önses’in yönelttiği soruları cevaplandıran Şenol, adaylık süreciyle ilgili değerlendirmelerde de bulundu.

“Ben siyaset yapacağım diye yola çıkmadım.” diyen Şenol, siyasetin kendisine biçilmiş bir rol olduğunu, ailesinin ticari geçmişi, sosyal projelerdeki faaliyetlerin kendisini siyasetin içerisine ittiğini belirtti, “Beyşehir’i benim kadar iyi tanıyan bir siyasetçi daha yoktur”ifadesini kullandı.

MHP Beyşehir, Konya ve Ankara teşkilatlarının yanı sıra ilçedeki çok farklı kesimlerden gelen talepler üzerine aday olmaya karar verdiğini anlatan Şenol, nasıl bir belediyecilik anlayışı öngördüğü ile ilgili de programda bilgiler verdi. Şenol, değerlendirmelerinde Beyşehir’le ilgili tesbitlere de yer verirken, şunları kaydetti:

“Beyşehir siyasetinde bir kavga ve kaos ortamı var. Kim kiminle barışık, kim kiminle küs. Kim kiminle neyin üzerinde neyi paylaşamıyor belli değil. Beyşehir devletten hak ettiğini alamadı. AKP’ye güçlü bir şekilde destek verdi. Ama karşılığını alamadı. Yatırımlardan payını alamadı. Halbuki Seydişehir, Çumra, Ereğli ve Bozkır’da muhalefet partisi olan bizim Milliyetçi Hareket Partisi’nden arkadaşlar var. Çok başarılı hizmetler yaptılar, yapıyorlar. Hiçbir sosyal yardım da kesilmemiş. Temel sorunlardan biri işsizlik. Yüzde 65’lik nüfusun gelir seviyesi çok düşük. Allah Akkanat kardeşlerden razı olsun. Onlar da olmazsa bizim halimiz ne olurdu? Beyşehir turizminde bir arpa boyu kadar yol alamadık. Allah’tan, birkaç yatırımcımız otel yaptılar. Başka bir şey yok. Köy ve kasabalarımızın alt yapıları çok geri kalmış. Beyşehir merkez ve köy-kasabalarında sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler yok denecek kadar az durumda. Üniversitemizin bölümleri bile büyük oranda boş kalmış.”

Şenol, programda yeni büyükşehir belediyesi yasasını değerlendirirken, internet üzerinden gelen sorulara da cevap verdi. Şenol, ‘meclisteki kadın ve genç sayısı az’ eleştirilerine ise şu cevabı verdi:

 “Haklılar. Nüfusun yüzde 51’i bayan. Meclisimize de böyle yansıması gerekir. Biz bunu tartıştık. Ancak, hanım kardeşlerimizin siyasete zaman ayırma konusunda sıkıntıları var. Çekingen davranıyorlar. Gençler konusuna gelince.  Bize üç yüzün üzerinde bir talep geldi. Ama, bütün Beyşehir’i sadece 25 kişi ile temsil etmek zorundayız. Bu kolay değil. Ama, katılımcı belediyecilik anlayışımızla, hem hanım kardeşlerimizi hem de gençlerimizi komisyonlarda görevlendirerek değerlendireceğiz. Çünkü sadece meclis üyeliği ile hizmet üretilmez. Biz herkesi enerjisinden ve katkısından yararlanacağız.”(Haber Merkezi)

Etiketler : -
Yasal Uyarı : Yayınlanan Makale/Haber/Foto/Video ve diğer içeriklerin tüm hakları saklıdır. İçeriklere yapılan yorumlardan suç teşkil eden içeriğe sahip yorumlar onaylanmaz. Bu tür durumlarda yasal sorumluluk yorumu yapan kişiye aittir. Gerektiği takdirde yorumun yapıldığı ip adresi ve benzeri bilgiler gerekli mercilerle paylaşılır.
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !

HAVA DURUMU

KONYA