Adaylar tanıtıldı

  • Facebook da Paylaş
  • 20-02-2014
  • 0 yorum
  • 3734 okunma

BEYŞEHİR-Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AK Parti) Konya İlçe Belediye Başkan adayları, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan’ın katıldığı törenle tanıtıldı.Tanıtım törenine Beyşehir Belediye Başkan Adayı, AK Parti İlçe Başkanı Nafiz Huğlu ve partililer de katıldı.

Karatay Belediyesi Gençlik ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen törende konuşan AK Parti İl Başkanı Ahmet Sorgun, 31 ilçenin tamamına talip olduklarını ve bunu başarmak için gece gündüz aralıksız çalışacaklarını söyledi. Yeniden aday gösterilen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ise, Selçuklu Devleti’ne başkentlik yapan Konya’nın daima başkent olduğunu belirterek, hizmetlerinin artarak süreceğini söyledi. Akyürek, “Konya’ya büyük eserler kazandırdık ama daha son noktayı koyamadık. Konya merkezde devam eden Konyaray yatırımları, kentsel dönüşüm çalışmaları ve Konya’mızı dünyanın parlayan yıldızı yapma noktasında hizmetlerimiz artarak devam edecek. Şimdi yeni bir dönemdeyiz. Bu yeni dönemde 31 ilçemizle Konya’nın modern şehir yapısını oluşturacağız” dedi.

“KONYA 2. MARMARA BÖLGESİ OLACAK”

Törende bakanlığının yaptığı yatırımları anlatan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Konya’nın çevresindeki şehirlerle birlikte 2. Marmara Bölgesi olacağını kaydetti. Bakan Elvan, Konya-Karaman Hızlı Tren projesinin ardından bu kez de Karaman’ı Mersin ve Adana’ya bağlayacak hızlı tren projesinin önümüzdeki günlerde ihale edileceğini açıkladı. Bakan Elvan, “Konya-Karaman Hızlı Tren projesi ihalesi tamamlandı ve müteahhit firma çalışmaya başladı. Karaman’ı, Mersin ve Adana’ya bağlayacak hızlı tren projesi birkaç ay içerisinde ihale edilecek ve Konya’yı hem Mersin’e hem de Adana’ya bağlayacak projenin en önemli adımlarından birini atacağız. Bizim hedefimiz Konyalı hemşehrilerimizin 2.5 saatte Mersin ve Adana’ya ulaşmasıdır. Konya’nın hinterlandında Karaman, Aksaray, Niğde gibi şehirler var. Konya bu illerle 2. Marmara Bölgesi olacak. Merkezi hükümet ve yerel yönetimler el ele vererek Konya’yı hizmetlerimizle daha da yukarı çıkaracağız ve kalkındıracağız” diye konuştu.

“NE YAPACAĞINI BİLEN MİLLET OLDUĞUMUZU HAİNLERE GÖSTERMELİYİZ”

Bakan Lütfi Elvan, son günlerde hükümeti itibarsızlaştırmaya, ekonomiyi vurmaya yönelik çalışmalar olduğunu dile getirerek, bu çalışmalara en güzel cevabın 30 Mart seçimlerinde verileceğini söyledi

"30 MART KADER SEÇİMİDİR"

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ise yerel seçimlerin önemini ifade ederek, “30 Mart seçimleri siyasi olarak mahalli seçimlerdir ama tarihi olarak bir kader seçimidir. Milletin kendi kaderiyle ilgili en önemli kararı bir şekilde kaderle ilgili oyun oynamak isteyenlere hür bir sesle haykıracağı seçimdir” değerlendirmesinde bulundu.

Teşkilat mensuplarına da seçimle ilgili uyarılarda bulunan Bakan Davutoğlu, kapı kapı seçmenlerin gezilmesini isteyerek, “Nasıl olsa şu ilçemizde seçimimiz garanti, ben gitmesem de bizim adayımız kazanır diyen büyük vebal altındadır. Herkes ne kadar garanti olursa olsun mutlaka oyunu kullanacak. Seçimlerde AK Parti’nin oyları düştü mü diye bakılacak ve eğer oylarımız düşerse Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili hesaplar yapılacak, eğer orada bir şey olursa genel seçimler. Hepimiz sadece sandığa gitmekle kalmayacak bütün yakınlarımızı sandığa götüreceğiz” şeklinde konuştu.
Programın sonunda adaylar tanıtılarak, günün anısına fotoğraf çektirildi. (İHA)
 

Etiketler : -
Yasal Uyarı : Yayınlanan Makale/Haber/Foto/Video ve diğer içeriklerin tüm hakları saklıdır. İçeriklere yapılan yorumlardan suç teşkil eden içeriğe sahip yorumlar onaylanmaz. Bu tür durumlarda yasal sorumluluk yorumu yapan kişiye aittir. Gerektiği takdirde yorumun yapıldığı ip adresi ve benzeri bilgiler gerekli mercilerle paylaşılır.
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !

HAVA DURUMU

KONYA